Listopad. Movember? Knír!

Listopad. Movember? Knír!
Listopad je tady a s ním také Movember. Za tímto názvem se skrývá iniciativa, jejímž hlavním cílem je zdraví muže. Název hnutí vznikl spojením slov „Moustache“ a „November“. Tím, že si muži nechávají v listopadu narůst knír, dávají najevo, že péče o zdraví muže vyžaduje pozornost. Hnutí se zaměřuje na zlepšení povědomí a informovanosti o zdravotních potížích, které souvisí s nádorovým onemocnění prostaty, varlat a se špatným psychickým stavem muže.

Rakovina prostaty

Jedná se o nejčastěji diagnostikovaný typ rakoviny u muže v ČR.  Podstatou vzniku rakoviny prostaty je zhoubné bujení buněk, které spočívá v jejich nekontrolovaném dělení. V důsledku tohoto jevu může dojít k prorůstání nádoru do okolí nebo tvorbě metastáz (vzdálená ložiska nádoru, mohou se šířit krví nebo lymfou, výrazně zhoršují prognózu onemocnění). Pokud je však nádor odhalen včas, léčba není náročná a v drtivé většině případů vede k úspěšnému vyléčení. Záludnou vlastností rakoviny je, že může dlouho probíhat bez příznaků. Příznaky se objevují často až pokud je rakovina v pokročilém stadiu.

Na jaké potíže si dávat pozor?

  • Potíže při močení či ejakulaci
  • Přítomnost krve v moči či ejakulátu
  • Bolesti v podbřišku
  • Bolesti v kostech (při metastázách)
  • Ubývání na váze
  • Zvýšená únava

Co pro sebe mohu udělat?

Důležitá je prevence. V rámci akce Movember máte možnost si v našem eshopu zakoupit poukaz na vyšetření s výraznou slevou. Odkaz na produkt v eshopu bude zveřejněn v průběhu tohoto týdne. Běžně vyšetření stojí 350 Kč, nyní jej nabízíme za 150 Kč, resp. 250 Kč (v závislosti na odběrovém místě). Tento dárkový poukaz platí do 28.2.2018 a můžete jej darovat svému tatínkovi, bratrovi nebo jakémukoliv muži na kterém Vám záleží.