Metabolismus

Metabolismus

Základní popis

Máte v rodině závažná nebo dědičná onemocnění a cítíte strach z propuknutí u Vás, ba dokonce u dětí? Včasná prevence vede k úspěchu! Nebo se možná jen snažíte změnit svou postavu a rápíte se z marných výsledků? Metabolické vyšetření slouží ke zjištění kondice metabolismu a diagnostice dědičných poruch, neboli látkové výměny probíhající v organismu. Využívá se vysoce specializovaných metod a nezbytné speciální laboratorní techniky.

Kdy je test vyžadován?

Vyšetření je vhodné u lidí, kteří mají dlouhodobé problémy s hmotností. Trvale se snaží svou hmotnost redukovat nebo naopak navýšit, bohužel však bez výsledků. Příčinou může být velmi zpomalený či naopak zrychlený metabolismus. Po zjištění výsledků dokážete se svým tělem pracovat efektivně. Ve vážnějších případech může být zjištěna genetická porucha metabolismu. Proto je test vhodný a významný při podezření na dědičnou metabolickou poruchu (DMP). Vyšetření probíhá na základě doporučení ošetřujícího lékaře nebo výsledků předchozích laboratorních rozborů jedince, které ukazují na určitá rizika. Krevní rozbory by měly být samozřejmostí u dospělých osob i dětí v rodinách, kde byla v minulosti diagnostikována některá z dědičných poruch. U předpokladu rodinných dědičných chorob je vhodné odebrat vzorky pro test s následným genetickým poradenstvím v době před plánovaným těhotenstvím. Dokážeme tak, prostřednictvím mnoha testů, vyloučit možná rizika pro budoucí rodičku i potomka. V období těhotenství je důležitá prevence!
Vyžadováno je také pravidelné vyšetření u pacientů, u nichž již byla diagnostikována některá z DMP.

Správná funkce metabolismu je předpoklad celkového zdraví. Prevence dokáže zabránit nesmyslným pokusům při nabírání i redukci hmotnosti, ale hlavně dědičným degenerativním chorobám, nemocem a vážným vývojovým vadám.

Přehled všech vyšetření metabolismu